Zapamiętaj|Zapomniałem Hasła

Zaloguj się: facebook google

Dragon II >Przewodnik

Przewodnik

UMIEJĘTNOŚCI

2017/04/24


System umiejętności (zwanych też krócej „zdolnościami”) dzieli się na trzy systemy:

- umiejętności postaci,

- umiejętności bogini,

- umiejętności bohaterów.


POSTAĆ


W panelu „Zdolności” na dole ekranu znajduje się pasek podręcznych umiejętności, z których postać korzysta podczas walki. W pasku może znajdować się jednocześnie nie więcej niż 5. Klikając na daną umiejętność w pasku możemy ją „zdjąć” a następnie w wolne miejsce umieszczamy jedną z odblokowanych umiejętności znajdujących się powyżej, również przez kliknięcie.

Postać nabywa nowe zdolności i ulepsza już posiadane poprzez podnoszenie poziomu i rozwój / ewolucję (w panelu „Bohater”). Kiedy ulepszenie umiejętności jest możliwe, klikamy na strzałkę w prawym górnym rogu ikonki umiejętności.

Aby zapoznać się z cechami umiejętności (np. siła ataku), najeżdżamy kursorem na jej ikonkę w panelu.
Aby poznać wymagania do ulepszenia umiejętności, najeżdżamy kursorem na żółtą strzałkę w rogu ikonki. Wyświetli się wtedy lista wymagań, np. poziom postaci i rodzaj bohatera, który jest potrzebny w formacji.

Podstawową umiejętnością postaci jest Atak Chwały. Pozwala ona na jednorazowe, silne uderzenie jednego przeciwnika z przodu formacji wroga. Daje to 8 punktów gniewu, czyli 2 razy więcej niż każdy inny atak. Tej umiejętności nie można wyjąć z paska podręcznego.  


ZDOLNOŚCI BOGINI


Wymagany lvl postaci: 33

Po ulepszeniu Bogini i zyskaniu wymaganej ilości gwiazdek, możemy odblokować jej umiejętności i zwiększać ich poziom. Podczas bitwy wyuczone zdolności aktywują się automatycznie na podstawie poziomu Gniewu.


 

ZDOLNOŚCI BOHATERÓW


Każdy bohater posiada 5 zdolności. Dzielą się one na 2 zdolności aktywne i 3 pasywne. Umiejętność aktywna to np. atak lub rzucenie klątwy na przeciwnika – aktywuje się ona co daną ilość rund podczas walki. Umiejętność pasywna to np. duża wytrzymałość (HP).

Każde działanie bohatera podczas walki (np. atak) dodaje 4 pkt. do puli gniewu.

Gracz nie steruje bohaterami podczas walki. Niektórzy bohaterowie posiadają główną umiejętność aktywną, np. bardzo silny atak. Aktywuje się ona automatycznie co kilka rund.

Ulepszanie bohatera zwiększa siłę jego zdolności, a ewolucja może odblokować nowe. Informacje na ten temat znajdziemy w panelu Bohater -- Rozwój / Ewolucja. Po najechaniu kursorem na ikonkę zdolności pod bohaterem poznamy jej nazwę i krótki opis.

Wcześniej:Moc, Cechy, Gniew
top